Türbana Karşı Dokunulmazlık

Değerli okuyucular, bu konuda ve bu önerimde ısrar etme sebeplerim de, referanduma yaklaştıkça ateşlenen siyasi bir ortamda ve evet oylarının önde gittiğini düşünerek haklı olduğum kanısındayım.
Karşınızda sizin her hamlenize, istediği gibi karşılık veren riyakarca, yalan-yanlış bilgiler ve din sömürüsü ile kandırılmış yığınların desteklediği bir siyasi anlayış mevcut. Daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi, ekonomik rakamlar üzerinde oynamalar, İsrail ve ABD  ile yapılan danışıklı kavgalar, referandumun 12 Eylül hesaplaşması gibi gösterilmesi, Ergenekon gibi cezalar verilmeden tutukluluğa dönüşen mahkemeler varken demokrasi çığırtkanlıkları gibi örnekler, böyle bir zihniyetin Fazıl Say’ın dediği gibi, siyasete de arabesk yavşaklığının yansımasından başka bir şey değildir.
Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği ‘havuzlu villa’ konusunda dahi, AKP yöneticilerinin nasıl demagoji yaptığını hep birlikte görmekteyiz. Tartışmaları asıl mecrasından uzaklaştırarak, Kılıçdaroğlu’nun bitmemiş kooperatif evine ya da villasına adı her neyse ve son olarak R.Tayyip Erdoğan’ın o villalarda kira da olmasına kadar, o villaların nasıl edinildiği konusu yerine, büyüklüğüne küçüklüğüne getirdiler ki o villaların arsasını, Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı mal beyanlarında kendisine ait olduğunu göstermesine rağmen…
This is really the confirmed means of planning thesis documents.
Don’t forget the essay you’re writing is all about yourself. Authorship a great entry article is an extremely critical measure for your own potential educational decades Article writing is an uncommon artwork. Software essay composing is, in inclusion, named entry article writing.
In certain documents you might need to evaluate between a few points, whereas in some you might have to provide reason on a special paper typer. Naturally, be sure your documents will probably be different and certainly will present many points of view. Don’t forget the essay will really be a manifestation of your own style, persona and accomplishments.
Your satirical article may make extra brownie points with a suitable title.
They typically feature a sufficient quantity of valuable info that may give you fantastic tips for the article summarize.

Yine, Bülent Arınç’ın referandum öncesinde, hala Davos’ta ki ‘one minute’ olayıyla gözyaşları akıtmaya devam ederek, nemalanmaya çalıştığını görüyoruz. Arabistan’da bir taksicinin para almamasını, ‘Davos’ta hesabınız ödendi’ sözleriyle gözyaşları dökerek aktaran Bülent Arınç, acaba Almanya’da da,dinci holdingler ve cemaatler tarafından sömürülen bir gurbetçinin taksisine binse aynı sözlerle karşılaşır mıydı?

Ancak gurbetçileri soyan holdinglere, vatandaşın parasını çarçur eden Deniz Feneri gibi derneklere sahip çıkan, çiftçiye ‘ananı da al git’ diyen, işçiyi karda kış da havuzlara atan, her üniversiteli de ‘iş bulacak diye bir kaide yok’ diyen, ‘Memur Kemal’ diyerek memurları küçümseyen, emekliye kalkınma payından pay vermeyen, kısaca toplumun her kesimiyle kavgalı olan ya da hakkını gasp eden bir zihniyetin,  hala iktidar olması ve anketlerde 1. parti olarak gözükmesi, bu siyasi anlayışın eğitim seviyesi düşük ve din sömürüsüyle kandırılmış yığınlar üzerindeki etkisinin, ne kadar kuvvetli olduğunu göstermektedir.
Böyle bir siyasi anlayışın karşısına, aslında Kılıçdaroğlu’nun yavaş yavaş başladığı, alışılmış siyasi söylemlerin dışında o zihniyeti içeriden vuracak söylemlerle ve politikalarla çıkmak zorundasınız. Karşınızda, sizin A dediğinizin yanlışlığını anlatan değil, B diyen bir anlayış var olunca, bu yaklaşıma en uygun atılacak siyasi hamlelerden birisi de, dokunulmazlıkların kaldırılmasına karşılık türbana serbestlik önerisidir. Muhafazakar bir toplumda, evrensel ve sosyal demokrat düşüncelere sahip siyasi örgütlerin atacağı ‘en iyimser şekilde’ on adım, yaptığınızın anlaşırlığı bakımından, muhafazakar partilerin ancak bir adımına eşittir. Bu on doğru, bir yanlış götürür gibi bir durumdur. Yani, sizin düşüncelerinize mesafeli bir toplumun ilgisini ve sempatisini kazanmak için böyle adımlar gereklidir. Bu öneride on adım yerine geçecek bir öneridir. Nitekim, bu hamle karşısında AKP ne karşılık verirse versin, kaybedecek olan kendisidir.
TÜBİTAK, YÖK, Adli Tıp Kurumu, YAŞ’da tablo görüldüğü üzere hedeflerinden birisinin de yargıyı ele geçirmek olduğunu bildiğimize göre, bu referandumla bu hedeflerine de yaklaştıklarını görmekteyiz. Bu bağlamda bu zihniyetin samimiyetsizliğini, referandum ve seçimler öncesinde bu takiyyelerini ortaya koymak adına, halkın anlayacağı ve ilgi göstereceği, şu kısa süre içerisinde oyunun rengini değiştirmesine etki edecek siyasi söylemlerle hareket etme zorunluluğu vardır. CHP’ye naçizane tavsiye olarak önerilir…
Kategori: Siyasi Yazılar

Bu Yazıya Yorum Yapın